Zajęcia dodatkowe

Zadaniem przedszkola jest dbanie o prawidłowy rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Dużo czasu w ciągu dnia poświęca się na ruch, […]

Zadaniem przedszkola jest dbanie o prawidłowy rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Dużo czasu w ciągu dnia poświęca się na ruch, ćwiczenia, pobyt na placu zabaw. Dla prawidłowego rozwoju wielu dzieci ważny jest również udział w dodatkowych zajęciach, takich jak gimnastyka korekcyjna.

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej mają charakter profilaktyczny w wyrabianiu nawyków prawidłowej postawy ciała oraz wspomagają wszechstronny rozwój fizyczny dziecka. W zależności od wady postawy (płaskostopie, skrzywienie kręgosłupa), dzieci wykonują zróżnicowane ćwiczenia z wykorzystaniem różnorodnych przyborów, takich jak: szarfy, obręcze, woreczki, laski gimnastyczne, piłki. Stosowane zabawy i gry ruchowe rozwijają sprawność ruchową oraz kształtują prawidłową postawę dzieci, ponadto są źródłem radości i wspaniałą zabawą.

Na zajęciach rytmiki dzieci mają możliwość aktywnego słuchania, jak również aktywnego tworzenia muzyki na różnorodnych instrumentach (perkusyjnych: trójkąty, klawesy, grzechotki, janczary, quiro; melodyjnych: dzwonki, dzwoneczki, Bum Bum Rurki, koloropiano). Dzieci uwielbiają zajęcia z muzyką i tańcem, podczas których wykorzystywane są różnorodne rekwizyty: chustki, pompony, parasolki.

Zajęcia są dostosowane do umiejętności poszczególnych grup dzieci. Rozwijają umiejętności słuchania, poruszania się w rytmie muzyki, rozwijają koordynację wzrokowo – ruchową, kształtują umiejętności współpracy w grupie, kształtują pozytywną samoocenę. Na zajęciach przedszkolaki uczą się śpiewać piosenki z dziecięcego repertuaru.